Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Aktualne wydanie

Epson dla szkół: interaktywne nauczanie na wielkim ekranie

Co jest atrybutem nauczyciela? Zapewne wiele osób odpowie, że tablica. To prawda – od szkoły podstawowej do poziomu studiów wyższych wizualne przedstawienie tego, o czym mówi mentor, jest nieodzownym elementem metodologii pedagogicznej. Jednak wraz z rozwojem technologii nauczyciele otrzymali dużo więcej możliwości korzystania z pomocy naukowych. To już nie jest tylko tradycyjny zestaw: kreda i tablica.

Niewątpliwym przebojem ostatnich lat są projektory wraz z szerokim spektrum możliwości, jakie oferują. Te urządzenia umożliwiają świadomym pedagogom wejście na zupełnie nowy poziom nauczania, a co najważniejsze – wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania tematem. Badania naukowe niezbicie dowodzą, że prezentowanie uczniom materiałów w atrakcyjnej wizualnej formie sprawia, że szybciej i skuteczniej chłoną oni wiedzę.

 

Widzę, słyszę, rozumiem


Nowoczesne rozwiązania sprzętowe firmy Epson to idealne propozycje do placówek edukacyjnych – zarówno do nauczania stacjonarnego, jak i zdalnego. Największym zainteresowaniem wśród nauczycieli cieszą się projektory. Wszystkie modele Epson pracują w autorskiej technologii 3LCD, która gwarantuje żywy i ostry obraz o naturalnych kolorach. Ich atutem jest nie tylko fantastyczna jakość (ogromna skala barw, doskonały kontrast, rozdzielczość, ostrość, możliwość wyświetlania 68,7 mld kolorów), ale też eliminacja zniekształceń oraz „efektu tęczy”. Sprawia to, że oglądanie nie obciąża i nie męczy oczu. W odróżnieniu od monitorów, gdzie najpopularniejsze przekątne to 55–65”, projektor oferuje skalowalny obraz do 300”. Zapewnia to doskonałą widoczność, a przez to czytelność dla wszystkich uczniów w klasie i pozwala na zachowanie tak teraz pożądanego dystansu społecznego. Dodatkowo w monitorach występują refleksy świetlne w jasnych pomieszczeniach oraz słaba widoczność, jeżeli nie siedzi się na wprost ekranu. Co najważniejsze, obraz z projektora to obraz odbity, czyli bezpieczniejszy dla oczu w porównaniu z obrazem emitowanym przez monitor. Dużą zaletą projektorów Epson są ich gabaryty – są na tyle mobilne, że w razie potrzeby łatwo można je przenieść do innego pomieszczenia.
Wiele modeli umożliwia wyświetlanie obrazu o dużej przekątnej przy zachowaniu niewielkiej odległości od ściany. Jednym słowem, nawet w ciasnych pomieszczeniach można otrzymać duży i wyraźny obraz, co jest istotne, gdy korzysta się z nich w tradycyjnych klasach, a nie tylko dużych aulach wykładowych. Dobrym przykładem będą tu modele EB-535W i EB-685W. Są to projektory krótkiego i ultrakrótkiego rzutu generujące obraz widoczny również w jasno oświetlonych pomieszczeniach dzięki równemu natężeniu mocy światła białego i barwnego (3LCD). Wysoki współczynnik kontrastu gwarantuje większą szczegółowość obrazu, a obiektyw o krótkim rzucie przekłada się na brak cienia na obrazie i oślepienia prowadzącego, co daje większy komfort pracy. Wbudowany głośnik o mocy 16 W umożliwia odtwarzanie treści audio bezpośrednio z projektora, bez potrzeby podłączania zewnętrznych głośników. Możliwość dzielenia ekranu pozwala wyświetlać jednocześnie dwa zestawy materiałów bez obniżania jakości, a dzięki funkcji moderatora nauczyciele mogą zachować pełną kontrolę i decydować, co ma zostać wyświetlone. Treści mogą być przesyłane bezprzewodowo z różnych źródeł, np. tabletów czy telefonów z bezpłatną aplikacją iProjection.


Dystans społeczny w nauczaniu


W ofercie Epsona znajdują się też modele projektorów przeznaczone do znacznie większych pomieszczeń niż tradycyjna klasa szkolna. Model EB-FH52 o jasności 4000 lumenów zapewnia doskonałe projekcje również w salach z brakiem zaciemnienia lub dużym nasłonecznieniem. Tu także świetnie sprawdza się technologia 3LCD gwarantująca najwyższą jakość obrazu. Dodatkowe funkcje, takie jak komunikacja bezprzewodowa z zastosowaniem Wi-Fi i Miracast, bardzo ułatwiają prowadzenie wykładów. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze, a żywotność lampy, czyli źródła światła, określono aż na 12 000 godzin, co zapewnia niskie koszty użytkowania przez kilkanaście lat. Cena nowej oryginalnej lampy to tylko ok. 350 zł brutto.


Z kolei model EB-L510U to projektor laserowy 3LCD przeznaczony do większych sal lekcyjnych i auli. Laserowe źródło światła zapewnia działanie bez interwencji przez 20 000 godzin. Obydwa modele są idealnym rozwiązaniem do klas z ekranem, pozwalają uzyskać skalowalny obraz aż do 500 cali przekątnej. To z kolei umożliwia prowadzenie zajęć dla dużych grup z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. EB-FH52 i EB-L510U sprawdzą się też przy organizacji wydarzeń szkolnych, jak np. akademie czy apele.


Zaangażować odbiorcę – projekcje interaktywne


Podczas pracy w grupach czy realizowania projektów wymagających bezpośredniego zaangażowania odbiorców świetnie sprawdzają się projektory interaktywne. Możliwość dzielenia ekranu przy jednoczesnym pokazywaniu efektów prac kilku grup pozwala zapisywać i wyświetlać treści w czasie rzeczywistym. Projektory interaktywne umożliwiają zastąpienie w klasie tablicy, flipcharta czy monitora, a ich obsługa nie wymaga nawet komputera. Model EB-680Wi to zaawansowane interaktywne urządzenie pozwalające uatrakcyjnić naukę dzięki wyświetlaniu materiałów HD Ready na dużym skalowalnym ekranie o przekątnej do 100 cali. Co jednak najbardziej kluczowe w pracy z uczniami, sprzęt tej klasy bez dodatkowych inwestycji umożliwia zmianę dowolnej powierzchni w interaktywną tablicę. Dzięki temu każdy uczestnik zajęć może edytować i nanosić swoje poprawki, używając do tego specjalnych pisaków lub… palców. Ćwiczenia z użyciem projektora w każdym momencie można też zapisać, wydrukować lub przesłać uczniom do dokończenia później.


O klasie produktów Epson w tej kategorii urządzeń najlepiej świadczy podsumowanie danych w ramach programu „Aktywna Tablica”. W latach 2017–2019 w trakcie tego programu „krótki rzut” był najczęściej wybieranym typem projektora, a Epson miał ponad 40% udziału w sprzedaży urządzeń. To doskonale pokazuje, jakim zaufaniem cieszą się projektory Epson w polskich szkołach. W dodatku wszystkie projektory dla edukacji objęte są 5-letnią gwarancją producenta.


Oprogramowanie wspomagające


Wykorzystując dedykowane oprogramowanie, można zwiększyć efektywność i funkcjonalność urządzeń Epson. Wspomniana już bezpłatna aplikacja iProjection pozwala nauczycielom bezprzewodowo wyświetlać dokumenty, zdjęcia i strony internetowe w wygodny sposób. Można swobodnie spacerować po sali, dzieląc się zasobami z całą grupą. Program umożliwia też jednoczesne połączenie nawet kilkudziesięciu urządzeń źródłowych z projektorem, aby zmaksymalizować atuty pracy w grupie.


Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w edukacji procentuje lepszym przyswajaniem wiedzy i wzrostem satysfakcji uczniów i nauczycieli. Warto przy tym korzystać z najlepszych możliwych rozwiązań. Urządzenia oferowane przez Epson niewątpliwie znajdują się w światowej czołówce.

 

Kontakt:
Andrzej Bieniek
andrzej.bieniek@epson.pl
+48 692 464 592

Jakub Łapiński
jakub.lapinski@epson.pl
+48 533 900 138

 

Więcej informacji: www.epson.pl/education

Poradnik Lenovo – jakie urządzenie wybrać do nauki zdalnej

Wymóg przejścia z trybu nauczania klasycznego na zdalny niesie za sobą wiele wyzwań, na które trzeba się odpowiednio przygotować. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku nauczania online bardzo ważne okazują się urządzenia charakteryzujące się przede wszystkim niezawodnością, bezpieczeństwem i wydajnością niezbędną do wykonywania wielu zadań jednocześnie. To cechy niezwykle istotne zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia zdalnie.


W przypadku nauczania zdalnego bardzo ważna jest mobilność, którą w odróżnieniu od tradycyjnego desktopu zapewni nam laptop. W razie potrzeby będzie można go przekształcić w ergonomiczne stanowisko pracy, np. podłączając dodatkowy monitor czy inteligentnego asystenta, który wesprze pracę w systemie telekonferencyjnym.


Cechy odpowiedniego komputera do nauki zdalnej


Należy w pierwszej kolejności ustalić wielkość przekątnej ekranu. W teorii im jest on większy, tym większą powierzchnię roboczą zyskujemy, a co za tym idzie – także wygodę użytkowania. Na tę wygodę wpływają również inne aspekty, takie jak mobilność. 15,6-calowy ekran to odpowiednia przestrzeń robocza do pracy, ale właściciele laptopów coraz częściej decydują się na urządzenia z 14-calowym wyświetlaczem. To standard, który wciąż zapewnia odpowiedni komfort pracy, ale jednocześnie zmniejsza wielkość i wagę laptopa.


Jednymi z najistotniejszych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę, są odpowiedni procesor, ilość pamięci RAM, pojemność dysku, bateria i rozdzielczość kamerki. W przypadku procesorów wybór ogranicza się do najpopularniejszych modeli dwóch firm – Intel i AMD. W laptopach najczęściej spotkamy procesory Intel Core i3, i5 i i7 oraz AMD Ryzen 3, 5 i 7. Różnią się między sobą taktowaniem, liczbą wątków, wydajnością i energooszczędnością. W dużym uproszczeniu można uznać, że modele z najniższego segmentu najlepiej sprawdzą się w prostych zadaniach, te ze średniego do typowej codziennej pracy i obsługi większej liczby operacji, z kolei modele z najwyższej półki przydadzą się do bardziej zaawansowanej i wielowątkowej pracy czy gamingu.


Podobnie jest z pamięcią RAM, której już 4 GB wystarczą do prostszych zadań. Standardem jest obecnie 8 GB pozwalające na komfortową, bardziej zaawansowaną pracę (przy założeniu, że działamy zarówno na uruchomionych kilku programach,jak i w Sieci czy aplikacjach). Niewątpliwie warto skupić się też na dysku i jego pojemności. Szybkie dyski SSD stanowią fundament płynnej pracy komputera i to właśnie w dużej mierze ten element odpowiada w komputerze za szybkość jego uruchamiania, płynną pracę systemu i natychmiastowe włączanie się programów czy dokumentów tak ważnych w zdalnej edukacji. Można przyjąć, że 256 GB przestrzeni dyskowej to wartość, od której warto zaczynać konfigurację urządzenia, szczególnie gdy obecnie większość plików przechowywanych jest w chmurze. Należy pamiętać, że wymagania co do pojemności mogą drastycznie wzrosnąć przez chęć użytkownika do instalacji większej liczby programów, pobierania nowych materiałów multimedialnych czy też tworzenia grafik lub filmów.


Ponadto warto sprawdzić, czy kamerka w laptopie – tak ważna w pracy zdalnej – jest o rozdzielczości przynajmniej 1280 × 720 pikseli i ma zainstalowaną fizyczną przesłonę kamery (np. ThinkShutter oferowane przez Lenovo), która zadba o bezpieczeństwo użytkownika. W razie potrzeby wykorzystania dodatkowego monitora przydatne mogą się okazać wbudowane wyjście HDMI czy zintegrowany moduł Wi-Fi obsługujący standard AC, który odpowiada za szybkość oraz stabilność internetu bezprzewodowego. Ponadto spośród laptopów można wybrać takie, które są konwertowalne, smuklejsze, wytrzymalsze, mają pełnowymiarowe klawiatury z dodatkową klawiaturą numeryczną, wbudowane czytniki linii papilarnych, pojemniejsze akumulatory czy wbudowane mocniejsze karty graficzne.

LanSchool oraz LanSchool Air – rozwiązanie do zarządzania klasą
LanSc

hool jest oprogramowaniem przeznaczonym do zarządzania klasą. Obie wersje umożliwiają nauczycielom monitorowanie ekranów uczniów podczas trwania lekcji, ograniczanie odwiedzania niepożądanych w czasie lekcji stron internetowych, przekierowywanie na właściwe dla lekcji strony internetowe oraz wysyłanie wiadomości do wszystkich. Na komputerze nauczyciela instalowana jest aplikacja konsolowa, która komunikuje się w systemie peer-to-peer z agentem oprogramowania działającym na komputerach uczniów. LanSchool może działać na systemach operacyjnych Windows, MacOS, Chrome OS, iOS i Android.
Poniżej prezentujemy przykłady wybranych urządzeń, które w optymalny sposób mogą wesprzeć nauczycieli podczas e-lekcji:

 

Lenovo ThinkPad E14 / ThinkPad E15

To laptopy, które pozwalają na długą pracę bez potrzeby ładowania. Są one wyposażone w baterię o pojemności zapewniającej nieprzerwane działanie przez ponad 12 godzin. Za płynną pracę urządzenia odpowiada procesor Intel Core i7 10 generacji oraz do 16 GB pamięci RAM. Alternatywnie dostępne są wersje z procesorami AMD. W ThinkPadach E14 i E15 od Lenovo zastosowano układ graficzny Intel UHD, jednak dla bardziej wymagających osób przewidziano wariant z dedykowaną kartą graficzną AMD Radeon RX 640. Obraz jest wyświetlany, w zależności od modelu, na 14- lub 15,6-calowym antyodblaskowym wyświetlaczu Full HD. Dane zapisywane są na pojemnych dyskach – do wyboru dostępne są wersje z dyskiem SSD o pojemności 1 TB lub dyskiem HDD, oferującym 2 TB przestrzeni. Możliwa jest również opcjonalna wersja z dwoma dyskami.

Lenovo ThinkBook 14 / ThinkBook 15
To laptopy z dość młodej linii Lenovo i można opisać je jako nowoczesne i wydajne. Powstały na skutek połączenia legendarnej już wytrzymałości serii ThinkPad oraz nowego, przyciągającego wzrok designu. Zastosowane podzespoły zapewniają użytkownikom płynną oraz stabilną pracę w każdej sytuacji. Szybkość działania gwarantuje procesor Intel Core 10 generacji oraz nawet do 24 GB pamięci RAM. Do wyboru są opcje z klasycznym dyskiem twardym HDD o pojemności 2 TB lub szybkim dyskiem SSD M.2 o pojemności 1 TB, korzystającym z łącza PCIe. Jeśli użytkownik będzie potrzebował więcej miejsca na dysku, dostępne są również opcjonalne rozwiązania, np. wariant Lenovo ThinkBook 15 z dwoma dyskami (M.2 PCIe SSD + HDD). ThinkBooki 14 i 15 mają wyświetlacze o rozdzielczości Full HD i są oferowane z systemem operacyjnym Windows 10 Pro oraz wieloma praktycznymi, wbudowanymi w system narzędziami i rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Kamerka w laptopie gwarantuje wysokiej jakości obraz, a dwa mikrofony z certyfikatem Skype sprawiają, że osobę mówiącą słychać bardzo wyraźnie. Kamera została wyposażona w fizyczną przesłonę kamery ThinkShutter. Port USB 3.1 (Gen2, Type-C) umożliwia błyskawiczne przesyłanie dużych ilości danych i pokaźnych plików multimedialnych. Urządzenie opcjonalnie można zabezpieczyć czytnikiem linii papilarnych. Ochronę przed niepowołanym dostępem zapewnia również mikroukład TPM 2.0.

Lenovo V14 / Lenovo V15
To wytrzymałe, solidne i trwałe urządzenia, charakteryzujące się oryginalnym wyglądem. Wyświetlacz FHD (1920 × 1080) o przekątnej 14- lub 15,6-cala prezentuje żywe kolory i ostry obraz, który sprawia jeszcze lepsze wrażenie dzięki węższej ramce po bokach. Dodatkowo ekrany są pokryte warstwą antyodblaskową, co sprawia, że obraz jest zawsze wyraźnie widoczny, niezależnie od natężenia światła. Standardowo laptop wyposażony jest w dysk o pojemności 2 TB, który umożliwi zapisywanie dużej liczby plików oraz instalowanie obszernych programów. Jeśli użytkownik bardziej stawia na szybkość działania, można wybrać wariant z mniejszym dyskiem M.2 PCIe SSD o maksymalnej pojemności 512 GB. Komunikację podczas lekcji zdalnych umożliwiają wbudowana kamerka oraz mikrofon. Dodatkowo wygodę używania zapewnia pełnowymiarowa klawiatura standardowa z pełną klawiaturą numeryczną i jednoczęściowym panelem dotykowym.

ThinkSmart View
Do zdalnej nauki warto rozważyć wykorzystanie drugiego wyświetlacza. Czasem to jednak za mało – lepszym rozwiązaniem dla studentów może okazać się urządzenie smart, które będzie wykonywać bardzo konkretne zadania i odciąży główny komputer. Takim urządzeniem jest inteligentny asystent ThinkSmart View, który świetnie nadaje się do prowadzenia wirtualnych spotkań dzięki wbudowanej kamerce, wysokiej jakości głośnikowi i dotykowemu wyświetlaczowi. Urządzenie doskonale współdziała z komputerem i zwalnia go z zadań związanych ze zdalnym prowadzeniem spotkań. Pozwala lepiej skupić się na nauce i dodatkowo dba o prywatność dzięki fizycznym blokadom kamery oraz mikrofonu.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań Lenovo wspierających edukację. Wejdź na lenovodlaedukacji.pl

Optymalne komputery do nauki i nauczania

W dzisiejszych czasach komputer jest niezbędnym narzędziem pracy dla nauczycieli i nauki dla uczniów. Wybór odpowiedniego sprzętu jest niezwykle ważny – musi on zapewniać wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo danych, być wydajny i wytrzymały. Dell z myślą o szkołach przygotował ofertę niezawodnych komputerów.


Do nauki, jak i nauczania szczególnie dobrze nadają się laptopy Dell Latitude 3510. Są bardzo wytrzymałe. Klawiatura urządzenia jest odporna na zachlapanie, ponadto sprzęt został przetestowany pod kątem upadków i spełnia standardy militarne MIL-STD-810G. Jego wytrzymałość gwarantuje, że będzie służył przez lata.


Najwyższa jakość i serwis gwarancyjny


Laptopy Latitude 3510 dostosowują się do swoich użytkowników, wykorzystując oprogramowanie Dell Optimizer, oparte na algorytmach sztucznej inteligencji. Dzięki temu aplikacje, które są najczęściej używane, działają sprawniej. 15-calowa matowa matryca FHD jest energo­oszczędna, dlatego też sprzęt nie będzie generował wysokich kosztów podczas pracy czy nauki z domu. Ponadto sprawia ona, że ekran jest czytelny praktycznie w każdych warunkach, a klawiatura wyposażona została w funkcję podświetlenia. Laptopy idealnie nadają się do pracy i nauki zdalnej z wykorzystaniem platformy MS Teams. Dzięki wbudowanym mikrofonom oraz kamerze zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą bez problemów dołączać do lekcji i brać w nich czynny udział, nawet jeśli nie posiadają zewnętrznej kamery, mikrofonu czy słuchawek. Dell Latitude 3510 opcjonalnie oferuje również najwyższą jakość bezpieczeństwa za sprawą szyfrowania TPM 2.0.


Jeśli w trakcie użytkowania wystąpią jakiekolwiek problemy, na pomoc ruszy serwis gwarancyjny. Sprzętu nie trzeba nawet zawozić do naprawy – serwisant zjawi się u klienta w ciągu 1–2 dni roboczych, a naprawa zostanie zrealizowana w miejscu użytkowania sprzętu. Nieważne zatem, czy awaria miała miejsce w domu, u rodziny czy na wakacjach – serwis gwarancyjny przyjedzie w każde miejsce.


Kompleksowa oferta dla edukacji


W ofercie Dell znajdują się też laptopy Vostro 3501. Dzięki funkcji Dell Mobile Connect można bezprzewodowo połączyć smartfona z komputerami z systemem Windows 10. Pozwala to na używanie różnych funkcji telefonu bezpośrednio na komputerze.


Dell oferuje kompleksowe rozwiązania dla edukacji – nie tylko urządzenia końcowe, ale też usługi, wsparcie i akcesoria. Sprzęty poddawane są rygorystycznym testom, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci i w pełni dostosowane do środowiska uczenia się.

Więcej informacji na: rozwiazaniadlaedukacji.pl.

Edukacja przyszłości – jesteśmy na nią gotowi

Zachodzące zmiany w szkolnictwie  wymagają ciągłej aktywności producentów rozwiązań edukacyjnych. Firma Photon™ chce być częścią tych zmian, dlatego nie spoczywamy na laurach. Bazując na założeniach Edukacji 4.0 przedstawionych w raporcie „Schools of the Future”http://www3.weforum.org/docs/WEF_Schools_of_the_Future_Report_2019.pdf) opublikowanym w styczniu br. przez World Economic Forum, obraliśmy strategię, w której skupiamy się na dostarczeniu odpowiednich narzędzi i materiałów oraz zapewnieniu obudowy merytorycznej, niezbędnych do kształcenia kompetencji przyszłości. Czwarta rewolucja przemysłowa opisana w raporcie sprawiła, że dostosowanie się do zmieniającego się systemu edukacji stało się koniecznością. Realizując założenia nowo przyjętej strategii swoimi działaniami wspieramy świat edukacji, aby przyszłe pokolenia bez problemu odnalazły się w nowej rzeczywistości, która ich czeka.

„Naszą misją jest wspieranie współczesnych edukatorów – nauczycieli, trenerów, terapeutów oraz świadomych rodziców – poprzez tworzenie innowacyjnych produktów, znacznie wyprzedzających obecne standardy. Opracowując nowe metody i standardy edukacyjne, inspirujemy do zmian w procesach nauczania, aby odpowiadały na potrzeby zmieniającego się świata.” Od momentu przyjęcia nowej misji, staramy się ją wdrażać każdego dnia i podejmować działania zgodne z jej przesłaniem.

 

Myśląc o współtworzeniu systemów edukacyjnych, które zaspokoją przyszłe potrzeby dzieci podjęliśmy działania skierowane zarówno do edukatorów profesjonalnych, jak i tych domowych – rodziców i opiekunów.

 

Nowe narzędzia wspomagające pracę z uczniami

 

Robot Photon™ to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Co to oznacza? Nasze oprogramowanie dostosowane jest do wieku użytkowników i do ich umiejętności, dlatego urządzenie może towarzyszyć dziecku przez wiele lat oraz być wykorzystane na różnych etapach edukacji. Robot to pomoc naukowa, dzięki której dzieci w przyjazny sposób zapoznają się z nowymi technologiami oraz poznają podstawy programowania.

 

Koncepcja szkoły przyszłości stała się dla nas inspiracją do stworzenia nowych produktów i usług. Nasze roboty wykorzystywane są już nie tylko na lekcjach programowania, ale mają szersze zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Przegląd metod nauczania i zaobserwowane tempo zmian, które jest wynikiem wprowadzania technologii cyfrowych zaowocowały powstaniem stworzeniem przez nas dedykowanych zestawów pomocy naukowej do użytku w placówkach szkolnych oraz terapeutycnych.

Photon™ Moduł Fizyka to innowacyjne podejście do przeprowadzanych dotychczas zajęć z fizyki. Moduł Fizyka został opracowany przy wsparciu Fundacji Orange oraz grupy specjalistów i jest przeznaczony do prowadzenia lekcji zgodnych z programem nauczania przedmiotu fizyka w klasach 7-8 szkoły podstawowej. W jego skład wchodzi pakiet autorskich scenariuszy zajęć oraz akcesoriów niezbędnych do przeprowadzania doświadczeń, a także dedykowana aplikacja. Wykorzystanie robota Photon™ podczas zajęć pozwala na łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczniowie poznają zasady fizyki poprzez eksperymenty oraz doświadczenia przeprowadzane w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Uczniowie uczą się efektywnej pracy w grupie, gdzie zadania przypisane do jednostek mają późniejsze przełożenie na sukces całego zespołu.

 

Photon™ Moduł Ekologia został opracowany we współpracy z ekspertami i metodykami w ramach programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. To kreatywne podejście do kształtowania postaw proekologicznych, nauczania ekologii i ochrony środowiska, które może zostać wykorzystane przez nauczycieli różnych przedmiotów, na różnych etapach edukacji. Scenariusze opierają się na treściach zawartych w podstawie programowej, które wyznaczają cele związane z kształtowaniem w dzieciach i młodzieży postawy szacunku dla środowiska przyrodniczego, upowszechnianiem wiedzy o zasadach zrównoważonego rozwoju, motywowaniem do działań na rzecz ochrony środowiska oraz rozwijaniem zainteresowania ekologią.

 

Photon™ Moduł SPE to pierwszy tego typu na świecie kompleksowy zestaw wykorzystujący robota jako narzędzie do stymulacji i terapii skierowany do nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE). Opracowaliśmy ten zestaw z myślą o uczniach z rozpoznanym spektrum autyzmu oraz zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi. Specjalnie opracowane przy współpracy z ekspertami ćwiczenia stymulują dziecko w kontekście rozwoju kompetencji uczenia się przez całe życie oraz uczą samodzielności w planowaniu i wykonywaniu zadań. Wykorzystując do pracy takie narzędzia jak robot Photon™ rozwijamy w dzieciach kompetencje społeczne oraz motywację wewnętrzną, niezbędne do funkcjonowania w dorosłym życiu.

Robot Photon™ w szkole pełni rolę technologicznego asystenta nauczyciela, który pozwala mu na poszerzenie warsztatu i metod pracy. Wykorzystanie tego typu rozwiązań w pracy umożliwia zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności dostosowanych do wymogów edukacji 4.0. Kierunki zmian przedstawiane w raportach OECD zakładają między innymi rozpowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w szkolnictwie oraz rozwój koncepcji kształcenia STREAM (Science, Technology, Robotics, Engineering and Math). Zmiany dotyczą również kompetencji miękkich, takich jak praca zespołowa, komunikacja międzyludzka, a nawet rozwijanie emocji i empatia. Ważne jest, aby zapewnić uczniom umiejętności cyfrowe niezbędne do czwartej rewolucji przemysłowej. Modele edukacyjne muszą być przystosowane do wyposażenia dzieci w umiejętności tworzenia bardziej spójnego i produktywnego świata. Wykorzystanie robotów w nauce rozwija większość kompetencji niezbędnych dla przyszłości naszych dzieci, które będą kluczowe nie tylko w ich życiu zawodowym, ale i społecznym. Robot Photon™ to interdyscyplinarne narzędzie dydaktycznie, które pomaga w rozwijaniu kompetencji przyszłości związanych nie tylko z programowaniem i obsługą nowych technologii. Wykorzystując nasze rozwiązania jesteśmy w stanie dostarczyć edukatorom i uczniom narzędzia do rozwoju także kompetencji miękkich.

 

Edukacja odbywa się nie tylko w szkole

 

Ostatnie wydarzenia i sytuacja związana z pandemią zatrzęsły światem edukacji. To ogromne wyzwanie dla całego systemu oświaty oraz firm, które dostarczają rozwiązania edukacyjne. Nauczanie przeniosło się do sieci, gdzie każdy starał się by nauka w zaciszu domowym była równie efektywna jak zajęcia w szkolnej ławce. To nie tylko trudny czas dla nauczycieli i uczniów, ale i niełatwe zadanie dla rodziców, którzy muszą zadbać o stworzenie odpowiednich do nauki w domu warunków. Photon™ wspiera edukatorów profesjonalnych, jednak nie zapomina też o edukatorach domowych. Zaangażowaliśmy cały nasz zespół, aby stworzyć rozwiązania, które pozwolą na rozwijanie wcześniej wspomnianych kompetencji przyszłości i będą możliwe do zrealizowania w edukacji domowej. Owocem prac jest „Certyfikowany kurs programowania”, który stworzyliśmy przy współpracy z ekspertem, doświadczonym programistą z wieloletnim stażem – Maciejem Korsanem. Kurs skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat i omawia zasady działania robota, podstawowe pojęcia i instrukcje związane z programowaniem. Pod okiem trenera dziecko poznaje zaawansowane możliwości robota Photon™.

 

Photon™ ikona nowoczesnej edukacji

 

Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania we wszystkich aspektach działalności naszej firmy, nie tylko poprzez produkty i rozwiązania edukacyjne. Jednym z działań podjętych w ostatnim czasie był rebranding marki Photon™. Przyjęliśmy nową strategię działania oparta na założeniach edukacji 4.0, nowoczesne logo, zgodne z panującymi trendami oraz wyraźne rozdzielenie produktów skierowanych do edukatorów profesjonalnych i domowych to tylko niektóre ze zmian. W czerwcu ruszyła nowa odsłona sklepu internetowego Photon™, zapewniająca aktualnym użytkownikom i nowym klientom ułatwiony dostęp do naszych produktów. Zależało nam na przedstawieniu oferowanych przez nas rozwiązań w jak najdokładniejszy sposób, co mamy nadzieję nam się udało. Oprócz zmian wizualnych naszym celem było zbliżenie się do naszych klientów i zapewnienie im jak najwyższego poziomu obsługi. Nasz dział Customer Service zapewnia profesjonalne doradztwo przed zakupem oraz kompleksową obsługę posprzedażową na najwyższym poziomie.

 

Realizując cel zbliżenia się do naszych użytkowników stworzyliśmy platformę edukacyjną oraz grupę na Facebook’u “Edukacja z prędkością Photona”.  Dzięki temu tworzymy przestrzeń będącą inspiracją dla nowoczesnych edukatorów, miejsce gdzie zachęcamy ich do poznawania i rozwijania swoich pasji.

 

Lokalna firma o globalnym zasięgu

 

Photon™ Entertainment to niewielka firma, która zrodziła się z pomysłu grupy studentów. Wstępny projekt na robota edukacyjnego przekształcił się w większy plan, ponieważ okazało się, że właśnie takich rozwiązań, które planowaliśmy wprowadzić w życie brakuje w edukacji. Sukces odniesiony na polskim rynku otworzył nam drzwi na świat. Realizacja wszystkich stawianych przed nami celów nie byłaby możliwa bez wsparcia drużyny. Nasz zespół tworzą ludzie pełni pasji i zaangażowania, dzięki którym możemy wdrażać w życie nasze ambitne pomysły.

 

Dynamiczny rozwój firmy wymaga zwiększenia nakładów pracy, dlatego do naszego zespołu dołączyło kilkoro nowych członków. W tym roku na nowo stworzyliśmy dział edukacji, który wzbogaciliśmy o profesjonalnych metodyków i ekspertów z dziedziny nowoczesnej edukacji. W naszych szeregach znalazła się Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji i przywództwa, zaangażowana członkini globalnych sieci innowatorów oraz twórczyni pierwszej w Polsce Microsoft Flagship School. We wsłuchiwaniu się w potrzeby edukatorów pomaga jej Iwona Kolosek, która w swojej karierze w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego współpracowała przy projektach związanych z rozwojem kompetencji cyfrowych oraz koordynowała działanie społeczności TechKlubów i Lokalnych Klubów Kodowania. Od niedawna do zespołu edukacyjnego dołączyła także Paulina Ołtusek, menadżerka programu edukacyjnego w Centralnym Domu Technologii,  koordynatorka projektów wspierających rozwój kompetencji cyfrowych u dzieci, członkini wielu inicjatyw takich jak Geek Girls Carrots w Polsce czy Fundacja Nowoczesna Polska. Doświadczenie naszych ekspertek i talent do inspirowania innych pomaga nam we wspieraniu nauczycieli w ich wysiłkach na rzecz budowania lepszej jakości systemu edukacji.

 

Wzmocniliśmy także dział marketingu, na którego czele stanął Jakub Oleksy. Jako Head of Marketing & Customer Service jest odpowiedzialny za usprawnienie procesów komunikacji i wsparcia technicznego, a także stworzył nową strategię, którą obecnie podąża nasza firma. W celu sprawnego wdrażania strategii w życie dział marketingu powiększyliśmy także o Dawida Szypulskiego, który jest kolejną siłą w tworzeniu contentu, a komunikacją w naszych kanałach social media zajęła się Ewelina Dziemiańczuk. Naszym najnowszym nabytkiem jest również nowy Head of International Business Development, stanowisko zajęła Małgorzata Celarek.

Zachodzące na rynku edukacyjnym zmiany pomogły nam szybciej wdrożyć nasze plany rozwojowe, a nowo przyjęta strategia to ogromna szansa na rozpoczęcie nowego rozdziału w historii naszej firmy z wyraźnym kierunkiem, w którym chcemy podążać. Photon™ to już nie tylko producent interdyscyplinarnego robota. Jesteśmy marką edukacyjną, która dostarcza nowoczesne rozwiązania niezbędne dla rozwijającej się edukacji. Wspieramy nowoczesnych edukatorów zapewniając im sprzęt dydaktyczny, wiedzę merytoryczną oraz szereg usług, które usprawniają ich codzienną pracę. Naszym największym marzeniem jest teraz zaistnieć w szkołach i placówkach edukacyjnych na całym świecie.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2019 PRESSCOM Sp. z o.o.